Masz pytanie? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przekonaj się, jak bardzo bezproblemowym urządzeniem jest Ferguson Smart Whistle. Wystarczy połączyć z telefonem i już możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Wciąż masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami, postaramy się Ci pomóc najlepiej jak umiemy.

 1. P: Czy jeśli usunę aplikację z tła, będzie mój Smart Whistle działał?
  O: Nie wyłączaj aplikacji WISO, w przeciwnym razie alarmy i powiadomienia nie będą działać. Pamiętaj by uruchomić ponownie aplikację po wyłączeniu lub restarcie telefonu.

 2. P: Czy jeśli wymuszę zamknięcie aplikacji WISO na moim telefonie z Androidem, będzie mój Smart Whistle działał?
  O: Nie wyłączaj aplikacji WISO, w przeciwnym razie alarmy i powiadomienia nie będą działać. Pamiętaj by uruchomić ponownie aplikację po wyłączeniu lub restarcie telefonu.

 3. P: Dlaczego mam wyjąć baterię z urządzenia WISO przed wejściem na pokład samolotu?
  O: Smart Whistle wyposażony jest w czujnik ciśnienia atmosfery, aby zapobiec jego przypadkowej aktywacji w niecodziennych warunkach, zaleca się wyciągnięcie baterii z urządzenia przed: lotem samolotem, podróżami pociągami trasami biegnącymi w ciasnych tunelach, jazdą kolejką górską i poruszaniem się szybkimi windami.

 4. P: Nie widzę funkcji wykonywania awaryjnego połączenia telefonicznego na moim iPhonie, dlaczego?
  O: Funkcja awaryjnego wykonywania połączenia telefonicznego nie jest dostępna dla użytkowników systemu iOS z powodu ograniczeń systemu iOS. W systemie iOS aplikacja działająca w tle (co jest zwyczajowym sposobem korzystania z aplikacji WISO) nie może wykonywać połączeń telefonicznych.

 5. P: W jaki sposób mogę zaktualizować aplikację WISO?
  O: Możesz użyć opcji automatycznej aktualizacji w Google Store lub opcji automatycznego pobierania w Apple App Store. W tym przypadku aplikacja będzie aktualizowana automatycznie. Jeśli używasz iPhone, prosimy o uruchomienie aplikacji po każdej aktualizacji, by funkcjonowała w tle.

 6. P: Skąd wiem, że mój Smart Whistle nie jest połączony z moim telefonem?
  O: Świecąca na czerwono dioda LED świadczy o braku połączenia Smart Whistle z telefonem. Przenieś Smart Whistle w pobliże telefonu (odległość do 5-6m) by urządzenia się połączyły i by przedłużyć tym samym żywotność baterii.

 7. P: Dlaczego istnieje limit 10 SMSów?
  O: W związku z ograniczeniami prywatności, aplikacja WISO nie może wysyłać SMSów w imieniu użytkownika. Aby zapewnić usługę SMS, współpracujemy z czołowymi światowymi niezależnymi dostawcami usługi SMS w celu świadczenia usługi bez obciążania limitów wysyłek wiadomości SMS użytkownika. Co miesiąc odnawiamy limit 6 darmowych wiadomości SMS. Większa ilość wymaga zakupu odpowiedniego pakietu w aplikacji WISO.

 8. P: Dlaczego odbiorcy wiadomości SMS widzą jako nadawcę nieznany numer telefoniczny?
  O: Takie działanie jest prawidłowe i wynika z przedstawionych w punkcie 7 powodów. Nie wysyłamy wiadomości SMS bezpośrednio z telefonu użytkownika w związku z ograniczeniami prywatności.

 9. P: Dlaczego istnieją 3 różne kolory lokalizacji wyświetlane na mapie?
  O: Te kolory pomagają w ustaleniu trafności danych o lokalizacji. Im więcej zielonych znaczników widzisz, tym dokładniejsze są dane o lokalizacji użytkownika. Trafność danych o lokalizacji zależy od możliwości samego telefonu, środowiska i systemu operacyjnego telefonu.

 10. P: Mam konto Gmail ale nie mogę zalogować się do aplikacji używając usługi Google+, jak mogę to naprawić?
  O: Gmail jest usługą mailową firmy Google, natomiast Google+ jest usługą społeczną firmy Google. Aby zalogować się do aplikacji za pomocą usługi Google+, po prostu wpierw włącz tę usługę dla swojego konta Google.

 11. P: Czy połączenie Bluetooth jest stabilne?
  O: Dużo pracowaliśmy nad zoptymalizowaniem połączenia Smart Whistle z aplikacją WISO. O ile nie możemy wpłynąć na to, jak Bluetooth działa w samym telefonie, o tyle upewniliśmy się, by nasza aplikacja zawsze odbierała powiadomienia o zdarzeniach generowanych prze połączonego z nią Smart Whistle, nawet kiedy w sytuacji zdarzenia nie było aktywnego połączenia między obydwoma urządzeniami.

 12. P: Czy aplikacja zużywa dużo baterii?
  O: W normalnych warunkach nasza aplikacja zużywa bardzo niewiele baterii. Kiedy aktywowane jest zdarzenie, nasza aplikacja będzie tylko wysyłała co kilka minut uaktualnienia pozycji użytkownika. W naszych testach wykonywanych z użyciem telefonu iPhone 6 Plus z systemem iOS 9, aplikacja zużywała ok. 2% baterii w godzinę. Dlatego w większości sytuacji nasza aplikacja powinna zapewnić wystarczającą ilość energii w typowej sytuacji zagrożenia.